Cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

project.green_gate_logo.alt_tags.main

Logo z amerykańską tradycją

JJak przeprowadzić rebranding logo, zachowując jednocześnie odniesienie marki do ich wartości i historii? To pytanie zadają sobie wszystkie firmy, odświeżające wizerunki swoich klientów. Naszym zadaniem było stworzenie nowego logo dla Green Gate Consulting, firmy ze stanu Virginia w USA, której misją jest pomaganie amerykańskim przedsiębiorstwom,

zajmującym się ochroną środowiska w sprzedaży ich produktów lub usług na rynki zagraniczne, a tym samym w rozszerzaniu ich działalności. Brzmi jak wyzwanie, a takie lubimy najbardziej. Green Gate przedstawiliśmy dwie różne propozycje, będące finałem analizy samej firmy oraz miejsca, w którym od lat funkcjonuje.

Jedno środowisko, dwa różne znaki

Obie propozycje oparliśmy o naturę (naturalnie), jednak każdy ze znaków przedstawiał inny element analizy, którą przeprowadziliśmy.

Bird draft Sign draft

Propozycja nr 1. ukazuje liście, dominujące w okolicy Virginii, skąd pochodzi firma. Ich mnogość w sygnecie symbolizuje ilość firm, którym pomogła i w przyszłości pomoże Green Gate. Propozycja druga jest bezpośrednim ukazaniem gatunku ptaka, który występuje w tamtejszej okolicy, jednak mającym również podłoże symboliczne. Ptak ten jest bowiem symbolem okręgu Virginia a jego nazwa to Cardinalis Cardinalis, co z łaciny oznacza główny, podstawowy i „o największym znaczeniu”.

Bird Bird
Leaves
Logo usage Logo usage

Podoba Ci się
to co widzisz?

Napisz do nas
Business cards usage Business cards usage